Prawo

foto

Strona www jest przeznaczony szczególnie

Strona www jest przeznaczony szczególnie dla prawników praktyków – sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy oraz aplikantów, którzy szukają zwięzłych, a zarazem wyczerpujących odpowiedzi na skomplikowane pytania z aspektu prawa cywilnego materialnego. Autorami bloga są profesorowie i adiunkci z renomowanych uczelni prawniczych dodatkowo z Polskiej Akademii Nauk, a przede wszystkim doświadczeni prawnicy praktycy.

Zobacz więcej ...

foto

Artykuł karta praw podstawowych

Artykuł karta praw podstawowych i praw obywatelskich – wiążących się z: głosowaniem, kandydowaniem w wyborach dodatkowo dostępem do dokumentów, przemieszczaniem i osiedlaniem się, a również prawo składania skarg do Rzecznika Praw Obywatelskich i petycji do Parlamentu; wymiaru sprawiedliwości – obejmującego solidny proces sądowy, podejrzenie niewinności i prawo do.

Zobacz więcej ...

foto

Ochrona praw lokatorów i najem lokali

Ochrona praw lokatorów i najem lokali mieszkalnych komentarz. Artykuł o prawach lokatorów objaśnia przepisy dotyczące gospodarowania zasobami mieszkaniowymi, najmu oraz innych odmian używania cudzych mieszkań za odpłatnością. Szczególną uwagę poświęcono regulacjom, które odnoszą się do aktywności jednostek samorządu terytorialnego i uzyskiwania poprzez gminy zadań zgrupowanych z zaspokajaniem.

Zobacz więcej ...


Copyright © 2019 110 Najważniejszych dokumentów